ГоловнаЕкономікаБізнес

Суд заарештував директора Запорізького титано-магнієвого комбінату

І захист, і обвинувачення незадоволені рішенням суду

Суд заарештував директора Запорізького титано-магнієвого комбінату
Фото: 112.ua

Солом'янський районний суд Києва в суботу ввечері заарештував на два місяці директора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" Володимира Сивака з правом виходу під заставу 6 млн гривень.

Про це пише 112 канал.

Обидві сторони мають намір подавати апеляцію: захист вимагає запобіжного заходу, не пов'язаного з позбавленням волі, тому що у Сивака п'ятеро неповнолітніх дітей і він готовий співпрацювати зі слідством; звинувачення ж просило набагато більшу заставу - майже півмільярда гривень.

Сивака підозрюють в розтраті 492 млн гривень.

Слідство встановило, що протягом 2014-2015 років на модернізацію виробництва ТОВ "ЗТМК" відповідно до договору про заснування, компанія-співвласник Tolexis Trading виділила 880 млн грн. Однак директор підприємства здійснив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб.

Зокрема, замість фінансування витрат на модернізацію кошти спрямовані ПАТ "Холдингова компанія "енергомережі", ВАТ "Запоріжжяобленерго", ПАТ "Комерційний банк "Надра" і ТОВ "Синтез Ресурс" в рахунок погашення заборгованості ДП "ЗТМК" перед зазначеними суб'єктами, тимчасом як ці платежі повинна була здійснити компанія Tolexis Trading з умовами, передбаченими договором підстави ТОВ "ЗТМК".

Спеціалізована антикорупційна прокуратура не виключає, що бізнесмен Дмитро Фірташ, який є власником Tolexis Trading, може стати фігурантом справи про розтрату на ЗТМК.

Нагадаємо, Group DF Дмитра Фірташа і Фонд держмайна в листопаді 2013 року створили товариство з обмеженою відповідальністю "Запорізький титано-магнієвий комбінат", якому відійшов майновий комплекс однойменного державного підприємства. Частка держави в новій компанії склала 51% за рахунок майнового комплексу ЗТМК. Фірташ в особі Tolexis Trading повинен був інвестувати в підприємство $110 млн і за це отримати 49%-ву частку.

Але фактично Фірташ став контролювати підприємство за рахунок лояльного менеджменту. У листопаді 2015 року Верховна Рада прийняла закон, який знижує поріг кворуму зборів учасників ТОВ з державною часткою з 60% до 50%. Це повинно було дозволити державі повернути контроль над ЗТМК.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram