Оприлюднено статистику видачі шенгенських віз українцям

Печать
Оприлюднено статистику видачі шенгенських віз українцям
Фото: www.segodnya.ua
Новини по темі

Загальна кількість виданих у 2014 році віз склала 1,36 млн.

Європейська комісія оприлюднила офіційні статистичні дані про оформлення 2014 року шенгенських віз громадянам України.

Як сказано в повідомленні МЗС України, торік спостерігалося відчутне збільшення питомої ваги виданих багаторазових віз терміном дії від 1 до 5 років. Частка оформлених українцям багаторазових віз сягнула 52,4% (39% у 2013 році).

2014 року відбулося істотне збільшення кількості виданих багаторазових віз переважною більшістю держав-членів ЄС, серед яких Греція - на 25%, Литва, Нідерланди і Португалія - на 20%, більш ніж 10 держав ЄС - на понад 10%.

Багаторазові візи, видані консульськими установами Польщі та Нідерландів, становили близько 70% виданих цими країнами віз, Словаччини - 75%, Литви - 82%, Словенії - 94%.

Кількість візових відмов окремих держав-членів у 2014 році зменшилася вдвічі порівняно з 2013 роком: Латвії - з 0,6% до 0,2%, Литви - з 1,1% до 0,6%, Словенії - з 2,4% до 1,6%, Чехії - з 4,4% до 1,9%.

Кожна третя шенгенська віза у 2013-2014 рр. була видана громадянам України безкоштовно. Загальна кількість виданих українським громадянам віз склала 1,36 млн.

Як зазначає МЗС, випадки неналежного виконання положень Угоди про спрощений режим оформлення віз окремими консульським установами країн ЄС фіксували, але вони вже не мали системного характеру.

Нагадаємо, наприкінці 2014 року ЄС розширив для українців список документів, необхідних для отримання візи.

Теги: визы, Евросоюз, шенгенская виза, безвизовый режим
Печать
Читайте в разделе
  • Про непопулярне: науку, дітей, молодь Нам необхідні точки зростання. Ними можуть стати наукові зелені інноваційні містечка, побудовані не на принципі конкуретності, а принципі синергетизму. Наука+виробництво+молоді вчені.
  • Школа и толерантность: пути решения Помещать детей с особыми потребностями в отдельные классы – это, априори, проводить черту между «ними» и «нами». Если такие ученики будут учиться в одном классе с остальными школьниками, это будет только на пользу воспитанию толерантности.
  • Хто хоче «нагріти руки» на Євробаченні? Здається, і цього разу особисті амбіції та інтереси окремих людей беруть верх над інтересами країни, міста, громади, а іноді – і над здоровим глуздом. Наочною ілюстрацією такого твердження може стати історія зі створенням скверу біля МВЦ.
Выбор читателей