Турчинов може стати секретарем РНБО

Печать
Турчинов може стати секретарем РНБО
Фото: Макс Левин
Новини по темі

Порошенко збирається розширити повноваження Радбезу

Лідер фракції "Народний фронт" у Верховній Раді Олександр Турчинов претендує на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони, яка залишається вакантною від серпня цього року. Про це LB.ua дізнався від джерел у керівництві НФ.

Призначення Турчинова у РНБО може відбутися після прийняття поправок до закону про РНБО, які суттєво збільшать повноваження цього органу та його секретаря. Такий законопроект було зареєстровано у Верховній Раді 10 грудня за номером 1343.

Він пропонує прописати, що до компетенції РНБО тепер входить не тільки подання пропозицій президенту, а й прийняття власних рішень, у тому числі щодо невідкладних заходів у кризових ситуаціях, які загрожують національній безпеці країни. При цьому рішення РНБО, які введе в дію президент, будуть обов'язковими до виконання органами влади.

РНБО також отримає право не тільки контролювати діяльність силових органів, а й координувати її.

Секретар Радбезу в разі прийняття поправок подаватиме президенту штатний розклад апарату. Він також буде координувати і контролювати рішення РНБО, організовувати у разі необхідності ставку верховного головнокомандувача. Секретар РНБО також зможе брати участь у призначенні військового керівництва країни і складанні військового бюджету, зможе вибирати собі заступників.

Нагадаємо, що РНБО працює без секретаря з того часу, як пішов у відставку Андрій Парубій. Його обов'язки зараз виконує колишній в.о. міністра оборони, заступник секретаря РНБО Михайло Коваль.

Теги: СНБО, законопроекты, Александр Турчинов
Печать
Читайте в разделе
  • “Глухота влади” штовхає аграріїв до протестів Минув майже тиждень з часу звернення аграріїв до уряду, президента і парламенту. Ми просили небагато. Розглянути законодавчі пропозиції, які здатні врятувати країну від можливого колапсу. Влада залишається глуха. Аграрії будуть діяти.
  • Зурабов всё. Смена декораций Путин отправил своего Посла в Украине Зурабова в отставку. Скорее всего, в голове хозяина Кремля созрел какой-то новый коварный план по отношению к нашей стране. Вернее, по подготовке к новому этапу наших взаимоотношений.
  • Куда уходят деньги Киотского протокола Мы не слышим от правительства, что оно планирует пустить киотские деньги на модернизацию школ и детсадов. Легче закупить новые автомобили для полиции, отчитаться о потраченных деньгах перед японцами и чувствовать себя победителем.
Выбор читателей