ГоловнаЕкономікаДержава

У Чорнобильській зоні стартувало будівництво ядерного могильника

Зараз за зберігання відпрацьованого палива Україна платить Росії.

У Чорнобильській зоні стартувало будівництво ядерного могильника
Фото: Макс Требухов

У Чорнобильській зоні відчуження в четвер, 9 листопада, пройшла офіційна церемонія початку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) українських атомних електростанцій.

Про це повідомила прес-служба "Енергоатому".

Уряд на церемонії представив віце-прем'єр Володимир Кістіон. Він повідомив, що спорудження сховища дозволить "Енергоатому" значно скоротити витрати, пов'язані з поводженням з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП), яке наразі переважно вивозять на тимчасове зберігання в РФ. Вартість послуг російських компаній зі зберігання ВЯП щорічно обходиться "Енергоатому" у $200 млн.

"У два з половиною разу нам буде дешевше забезпечувати зберігання відпрацьованого палива. Буквально тиждень тому тільки за простій поїзда, який забирав ядерне паливо з першого Хмельницького блоку, 200 тисяч доларів на добу потрібно було платити. 200 млн на рік ми платимо Росії", - заявив він.

Нагадаємо, що рішення про розміщення ЦСВЯП у зоні відчуження було прийнято в лютому 2012 року. Майданчик будівництва розташовано між колишніми селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка і Стечанка Київської області. Ємність ЦСВЯП - 458 контейнерів на 16529 відпрацьованих тепловидільних збірок.

Проектування і будівництво сховища здійснює "Енергоатом", а постачання спеціального обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива і його транспортування - корпорація Holtec.

У серпні 2016 року Україна уклала кредитну угоду з американським банком на 260 млн доларів для фінансування будівництва ЦСВЯП.

"Енергоатом" є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram