ГоловнаЕкономікаДержава

Податкова описала майно "Укргазвидобування" на 1,8 млрд грн

Партнери компанії по спільній діяльності не платили податки

Податкова описала майно "Укргазвидобування" на 1,8 млрд грн

Державна фіскальна служба описала майно держкомпанії "Укргазвидобування" на 1,8 млрд грн у зв'язку з несплатою ренти компаніями, з якими "Укргазвидобування" мала угоди про спільну діяльність.

Про це повідомив у фейсбуці голова правління "Укргазвидобування" Олег Прохоренко.

"1 млрд. 802 мільйонів гривень - саме стільки майна "Укргазвидобування" заарештувала на сьогодні ДФС в рахунок несплаченої ренти операторів спільної діяльності (СД). Тепер, сподіваюся, всім зрозуміло, чому в лютому ми подали в суд на розрив угод СД... Скільки ще треба доказів нашим "чесним судам", щоб нарешті дозволити "Укргазвидобуванню" розірвати договори СД???" - написав він.

Нагадаємо, раніше "Укргазвидобування" повідомила, що відмовилася від спільного видобутку газу з приватними компаніями. Вона намагається розірвати угоди про СД через суд.

Наразі "Укргазвидобування" уклало вісім угод про спільну діяльність. Щодо семи з них тривають судові розгляди (з компаніями "Карпатигаз", "Надра Геоцентр", "Фірма "ХАС", "Цефрей", "Діон", "Карпатнадраінвест" і "Природні ресурси+"). Ще з однією компанією ведуться досудові переговори.

Як мінімум частина з цих компаній контролюються нардепом Олександром Онищенком, який є фігурантом кримінальної справи, розслідуваної Національним антикорупційним бюро.

Під час попереднього розслідування встановлено, що протягом січня 2013-го - січня 2016 року компанії "Карпатнадраінвест", "Надра Геоцентр", "Хас", у яких було укладено угоди про спільну діяльність з "Укргазвидобуванням", продавали видобутий газ за заниженою вартістю (по 2,64 тис. грн за тисячу кубометрів за ринкової вартості 7,06 тис. грн) на товарних біржах "Центр" і "Львівська універсальна". Покупцями виступали кілька пов'язаних ТОВ, які потім реалізовували його підприємствам реального сектору економіки вже за справжньою ціною з невеликою знижкою - 6,9 тис. грн.

Сума збитків, завданих державі, оцінюється у 3 млрд гривень (більш ніж 1,3 млрд несплаченої ренти і понад 1,6 млрд гривень незаконних доходів від перепродажу газу через фіктивні підприємства).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram