ГоловнаКультура

Українського дизайнера Машу Реву звинуватили в расизмі

Гнівну реакцію викликало фото, що анонсує відкриття шоу-руму в Парижі.

Українського дизайнера Машу Реву звинуватили в расизмі
Фото, опубликованное в инстаграме Маши Ревы
Фото: www.buro247.ua

Українського дизайнера Машу Реву звинуватили в расизмі через чорну фарбу на обличчі моделі, що рекламує нову колекцію одягу Реви, створену у співпраці з брендом Syndicate, і відкриття шоу-руму в Парижі.

Як повідомляє Buro 24/7 в Україні, Рева анонсувала відкриття магазину в інстаграмі фотографією моделі, чиє обличчя зафарбоване в чорний колір.

Це викликало шквал коментарів і звинувачень у расизмі: деякі користувачі соціальної мережі закликали поскаржитися на сторінку дизайнера, втім знайшлися ті, хто не побачив у фотографії нічого, пов'язаного з расизмом. Зараз фото видалено.

У коментарі виданню Маша Рева заявила, що таким було її графічне рішення: чорне обличчя білої моделі і чорне тло підкреслюють графіку. "Мені щиро шкода, що цей образ викликав певні асоціації, але не в моїх силах захистити людей від бажання бути скривдженими, ображеними або навпаки. Я спілкуюся зі світом за допомогою візуальної мови, і вона може бути інтерпретована по-різному", - додала вона.

Користувачі, які звинувачують дизайнера в расизмі, посилаються на феномен "блекфейс" - поширену в XIX-першій половині ХХ століття практику, коли білі актори фарбували обличчя чорною фарбою, щоб зобразити на сцені або в кіно чорношкіру людину. Як правило, зображення було засновано на расових стереотипах, з якими боровся рух за права афроамериканців у США, який набув чинності до 1960-х років.

Зараз "блекфейс" практично не використовується: в окремих випадках його застосовують, коли має місце сатира або це необхідно для соціального коментаря. У Штатах використання "блекфейсу" в різних випадках викликало гостру реакцію: актор Фред Армісен грав Барака Обаму в скетчах Saturday Night Live, Роберт Дауні-молодший грав афроамериканця в комедійному фільмі "Тропічний шторм" і так далі. Використання "блекфейсу" в постановці "Отелло" в Метрополітен Опера в Нью-Йорку аж до 2015 року, втім, не було оцінено як расизм.

Варто зазначити, що проблема расизму в світі моди - одна з тем для широких дискусій серед професіоналів: весняний тиждень моди в Парижі, наприклад, супроводжувався дискусіями про те, чому модні будинки не хочуть працювати з чорношкірими моделями.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram